Belangenvereniging voor Beroepsbeoefenaars in de Massage- en SportverzorgingsbrancheInloggen
 

Doe meer met Canva: 10 tips

Gepubliceerd op 1 juni 2023.

Zo haal je (nog) meer uit Canva

Een artikel & podcast met tips om nog veel meer uit Canva te halen!

Linda Krijns helpt als contentmarketeer, ondernemers extra zichtbaar en vindbaar te worden. Ze deelt marketingtips in de Contentdiva's podcast en op het blog op de website van haar marketingbureau: sstroop.nl

10 praktische & creatieve Canva tips

Canva bevat zoveel functies en mogelijkheden, dat je al snel hele mooie Canva kansen over het hoofd ziet. Dat ligt niet zozeer aan jou, maar eerder aan het feit dat sommige superhandige functies nogal verstopt zitten. En dat is echt zonde. Om het overzicht te behouden zet ik hier mijn tips voor je op een rij:

1. Hergebruiken van (bestaande) content

Het creatief en in verschillende vormen hergebruiken van content vergroot de zichtbaarheid van je basiscontent en daarmee het rendement. Die basiscontent is vaak een blogartikel, een video of een podcast, maar kan ook een infographic zijn. Met Canva kun je 2 hergebruiktechnieken snel en eenvoudig toepassen.

Bij de eerste techniek licht je kenmerkende elementen uit je basiscontent en geef je die de hoofdrol in afgeleide content, bijvoorbeeld een citaat of een grafiek.

Met de tweede techniek vat je de basiscontent samen en verpak je die samenvatting in een ander format.

2. Simpele video's maken

Maak simpele video’s die nauwelijks tijd kosten. Met Canva kun je een serie beelden of afbeeldingen in combinatie simpel aan elkaar rijgen en animeren tot een video. Eventueel met een call-to-action aan het eind.

3. Speel met carrousels

Vooral op LinkedIn & Instagram vergroten carrousels de interactie en daarmee je zichtbaarheid. Met Canva maak je ze in een paar minuten, maar voor LinkedIn moet je hem net iets anders downloaden.

4. Sla je favoriete elementen op

Met een heel simpel trucje kun je elementen die je vaker gebruikt opslaan als favoriet. Dat kan bijvoorbeeld met foto's en video's, maar ook met stickers, achtergronden, grafieken en een kleurverloop.

5. DE tip: integraties

Ontdek geweldige integraties met veelvoorkomende en gebruikte partijen, zoals Google Maps, YouTube of een QR-generator. Er zijn tientallen integraties; ik kies er hier een paar die me direct opvielen omdat ze van pas kunnen komen.

6. Integratie met Google Maps

Daarmee kun je perfect interactieve kaarten maken met je eigen accenten en teksten. En het is eigenlijk heel simpel.

7. Integratie met Giphy

Gebruik de gifjes van Giphy en zet ze in jouw vormgeving of gewenste afmeting. Plaats er eventueel een pakkend geluid bij en maak van je gifje een video.

8. Maak presentaties

PowerPoint is vrij suf als je het vergelijkt met de templates van Canva. Bovendien heb je je hele huisstijl en veelgebruikte foto's al in Canva staan. Bovendien kun je ook nog eens supergemakkelijk YouTube video's in je presentatie opnemen. Ik testte de zoekfunctie en vond direct de video die ik zocht. Dat scheelt tijd!

9. Maak instructieve video’s

Maak een presentatie in Canva en neem het scherm op, eventueel met jezelf erbij. Ideaal als je korte educatieve of instructieve video's wilt maken.

10. Gratis marketingcursussen

Canva biedt allerlei marketingcursussen en tutorials aan. Gratis en voor niets. Maar ze zijn helemaal verstopt en niet zichtbaar als je in je ontwerpomgeving bezig bent. Ga daarvoor naar canva.com/learn Daar vind je bovendien het Canva blog.

Canva valkuilen

Er kan bizar veel met Canva. Misschien wel te veel. Dat is een van de valkuilen van Canva. Meer over de Canva valkuilen lees je in dit artikel over Canva do's en don'ts: 

Foto

Linda Krijns

Linda Krijns helpt als contentmarketeer, ondernemers extra zichtbaar en vindbaar te worden. Ze deelt marketingtips in de Contentdiva's podcast en op het blog op de website van haar marketingbureau: sstroop.nl

Bronnen

Wij gebruiken cookies om het gebruik van de website te analyseren en het gebruiksgemak te verbeteren. Lees voor meer informatie onze Privacyverklaring. Accepteren