Belangenvereniging voor Beroepsbeoefenaars in de Massage- en SportverzorgingsbrancheInloggen
 

Klachtenregeling voor op jouw website

Gepubliceerd op 17 juli 2023.

Goede informatie over de klachtenregeling op jouw website

Je bent wettelijk verplicht om cliënten op een laagdrempelige manier te voorzien van de juiste informatie om een onvrede of klacht te laten behandelen. Belangrijk is dat jij jouw cliënten goed informeert over hoe een klacht ingediend kan worden en behandeld wordt. Uit ervaring weten we dat laagdrempeligheid en duidelijkheid ook nog eens bijdraagt aan de kans om tot een gewenste oplossing te komen. Als een cliënt makkelijk op de juiste plek terecht komt, scheelt dat veel frustratie en tijd waarin onvrede kan groeien.  

We merken dat de informatie niet altijd duidelijk wordt overgebracht en daarom is er een standaard tekst opgesteld. Deze tekst kan jij plaatsen op jouw website. De cliënten worden dan goed doorverwezen naar de informatie over de voor jou relevante klachtenprocedure. 

Tekst voor op jouw website

Standaard tekst

Bent u ergens ontevreden over, of heeft u een klacht over onze zorg? We gaan graag met u in gesprek en op zoek naar een oplossing.

Wilt of kunt u de klacht niet bespreekbaar maken met ons, of wenst u onafhankelijke ondersteuning hierbij, dan kunt contact opnemen met Klachtenportaal Zorg. Klachtenportaal Zorg is een externe organisatie waar we zijn aangesloten om onvrede en klachten over onze zorg te helpen oplossen.

Heeft u uw klacht of onvrede opgestuurd, dan beoordeelt Klachtenportaal Zorg of deze voldoet aan de voorwaarden deze in behandeling te nemen en welke procedure erbij past.

Als er informatie ontbreekt of onduidelijk is, nemen zij contact met u op om het volledig te maken en ervoor te zorgen dat de klachtenprocedure goed opgestart wordt.

Wilt u advies over hoe u om kunt gaan met een situatie waar u ontevreden over bent? Ook dan kunt u contact opnemen met Klachtenportaal Zorg. U start dan nog geen procedure op.

Geef uw klacht door met het klachtenformulier op de website van Klachtenportaal Zorg. U kunt ook een e-mail sturen aan info@klachtenportaalzorg.nl. Weet u niet welke klachtenprocedure voor u geldt? Ook daar kan Klachtenportaal Zorg u mee helpen.

Het doel blijft het oplossen van onvrede en klachten.

Wet kwaliteit klachten en geschillen zorg (Wkkgz)

Bestaat uit:

  • Een klachtenprocedure en/of bemiddeling door een onafhankelijke klachtenfunctionaris;
  • Toegang tot de Geschillencommissie KPZ, voor een bindende uitspraak over een behandelde klacht. U kunt de klacht als geschil voorleggen aan de geschillencommissie als u niet tevreden bent over de door ons geboden oplossing na het doorlopen van de klachtenprocedure. 

Let op bij een eigen klachtenregeling

Heb jij een eigen klachtenregeling opgesteld? Wees er dan zeker van dat de procedure de wet volgt en overeenkomt met de reglementen van Klachtenportaal Zorg. Wanneer een cliënt een klacht laat behandelen door Klachtenportaal Zorg, worden de reglementen van Klachtenportaal Zorg gevolgd. 

Goed om te beseffen: zelf opgestelde reglementen bevatten vaak extra stappen of andere termen. Dit kan ertoe leiden dat mensen verkeerde verwachtingen krijgen. Let op: Wil je bijvoorbeeld eerst liever zelf in gesprek met een cliënt met onvrede? Dat mag! Maar het moet voor de klager altijd duidelijk zijn dat hij of zij zich ook direct bij Klachtenportaal Zorg mag melden. 

Documenten ter ondersteuning van jouw informatie

Wil je de duidelijkheid nog verder vergroten? Je kan ter ondersteuning van de informatie op jouw website ook het logo van Klachtenportaal Zorg en hun klachtenreglement(en) op jouw website plaatsen: 

Wij gebruiken cookies om het gebruik van de website te analyseren en het gebruiksgemak te verbeteren. Lees voor meer informatie onze Privacyverklaring. Accepteren