Belangenvereniging voor Beroepsbeoefenaars in de Massage- en SportverzorgingsbrancheInloggen
 

Wat zien mensen als ze jouw bedrijf googelen?

Gepubliceerd op 12 oktober 2021.

Wat ze bij die google-actie te zien krijgen, bepaalt of ze echt een stap zetten. Hoewel je niet voor de volle 100% kunt bepalen wat ze dan zien, heb je wel veel regie. Maar dat vraagt wat tijd en aandacht voor twee dingen: zichtbaar worden in zoveel mogelijk zoekresultaten én zorgen dat je Google Mijn Bedrijf box er goed en volledig uitziet.

Met een Google Mijn Bedrijf pagina kun je een behoorlijk complete indruk geven!

De box van Google Mijn Bedrijf

Zodra je een Google Mijn Bedrijf pagina claimt, toont Google deze box als mensen je bedrijf googelen. Zoeken mensen op desktop dan zien ze hem rechtsboven en op mobiel staat deze vrijwel altijd bovenaan. 

Het is dus een beeldbepalende vermelding en daar kun je veel uit halen. Want deze box toont verschillende dingen:

  • een foto, kaart en foto van de buitenkant
  • reviewscores op Google en/of Facebook
  • foto's van producten
  • een samenvatting die vertelt wat je doet
  • foto's van artikelen of pagina's op je website

Wat kun je daar dan precies mee bereiken?

Gebruik de foto bovenaan

Bovenaan zien mensen waar een bedrijf zich bevindt en hoe het eruitziet. Maar je kunt er ook een andere foto plaatsen, die misschien meer zegt dan een logo. Zoals bijvoorbeeld een afbeelding die een paar woorden tekst heeft, die net even wat meer vertellen over jouw bedrijf. 

Reviews op Google en/of Facebook

Hier hoef je weinig voor te doen. Als er reviews zijn, toont Google deze hier automatisch. Het is daarom aan te bevelen om te zorgen voor reviews. 

Als klanten een naam gesuggereerd krijgen, zullen ze die naam vrijwel altijd nog even googelen.

Foto's van producten

Dit kunnen ook heel goed diensten zijn. In de box op desktop zijn er drie zichtbaar, op mobiel kunnen dat er vier zijn. Je kunt een 'gewone' afbeelding gebruiken, maar een afbeelding met wat toelichtende tekst geeft veel meer informatie. 

Een samenvatting

Google geeft je 750 karakters om te vertellen wat je te bieden hebt. Daarvan zijn 200 à 220 karakters direct zichtbaar. Probeer daar zo goed mogelijk gebruik van te maken en zet het belangrijkste dus vooraan in je samenvatting. 

Foto's van artikelen

Als je site een blog heeft, kun je hier de nieuwste blogs plaatsen. Maar je kunt er ook voor kiezen om hier wat belangrijke pagina's op je site uit te lichten. Ik koos hiervoor mijn podcast en gratis kennisbank. Maar je kunt hier ook een mooie aanbieding delen, een nieuwsbrief of verwijzing naar social media of YouTube. 

Complete indruk

Met een Google Mijn Bedrijf pagina kun je dus een behoorlijke complete indruk geven, die direct zichtbaar is voor de mensen die je bedrijf googelen. 

Behalve de Google Mijn Bedrijf box zien mensen een hele lijst met zoekresultaten. Als het goed is, staat je eigen website bovenaan (check?!). En verder zijn dat sites waar je vermeld wordt. Denk aan een bedrijfspagina op Facebook, een Instagram account, een bedrijfspagina op LinkedIn of een vermelding op openingstijden.nl of op nextdoor.nl.

Dat zijn allemaal gratis opties die Google graag op de eerste pagina toont. Als je die claimt, domineer je al snel die eerste pagina met zoekresultaten en zorg je ervoor dat mensen bij een site uitkomen waar je zelf informatie over je bedrijf kunt delen. Houd ze wel representatief en redelijk actueel.

Foto

Linda Krijns

Linda Krijns helpt ondernemers hun zichtbaarheid en vindbaarheid te vergroten met content. Wil je meer marketinginspiratie? Lees haar blogs op sstroop.nl of gebruik de checklists, handleidingen en stappenplannen in de gratis toegankelijke kennisbank.

Wij gebruiken cookies om het gebruik van de website te analyseren en het gebruiksgemak te verbeteren. Lees voor meer informatie onze Privacyverklaring. Accepteren