Belangenvereniging voor Beroepsbeoefenaars in de Massage- en SportverzorgingsbrancheInloggen
 

Belangenvereniging BMS - Update Covid-19 - BMS Lidmaatschap 2022

Gepubliceerd op 22 december 2021.

Covid-19

Deze pagina is aangepast naar aanleiding van de laatste informatie.

Met ingang van 19 december 2021 kunnen alleen contactberoepen in de zorg (medische contactberoepen) blijven werken. Deze contactberoepen mogen alleen die handelingen uitvoeren die onder de Wet kwaliteit, klachten en geschillen zorg vallen. Er geldt een mondkapjesplicht, met uitzondering van behandelingen aan het gezicht. Behandelaar draagt dan een mondkapje en de cliënt hoeft dan geen mondkapje op.

Contactberoepen in de zorg (medische contactberoepen)

De sluitingsverplichting geldt niet voor zorglocaties en locaties van contactberoepen voor het geven van zorg. Wil je weten of jij uitgezonderd bent van de sluitingsverplichting? Bekijk dan de zelftest van de Wet kwaliteit, klachten en geschillen zorg én raadpleeg de uitzonderingenlijst in deze brochure. 

Lockdown geldt niet voor behandelingen vanuit de Wkkgz

Geef jij behandelingen die verder gaan dan sederende en stimulerende massages en blessurepreventie, zoals behandelingen gericht op genezing of handelingen ten gevolge waarvan individuele cliënten een aanmerkelijke kans op schade lopen? 

Deze handelingen vallen, op grond van onderdeel "f en h" van de zelftest, wel onder de Wkkgz. In dat geval ben je zorgaanbieder volgens de Wet kwaliteit, klachten en geschillen zorg (Wkkgz) en hoef jij je niet te houden aan de lockdown. Je mag alleen die handelingen uitvoeren die onder de Wet kwaliteit, klachten en geschillen zorg vallen.

Raadpleeg de zelftest van de Wkkgz!

Corona-maatregelen

  • BMS-leden werken volgens het hygiëneprotocol 'Werken in de Massagebranche' van de Belangenvereniging voor Beroepsbeoefenaars in de Massage- en Sportverzorgingsbranche. 
  • Voor zowel de behandelaar als de cliënt geldt de mondkapjesplicht.
  • Houd 1,5 meter afstand.
  • Verwelkom elkaar met een glimlach en niet met een hand.
  • Was vaak en goed je handen. 
  • Blijf thuis bij klachten en laat je testen. 
  • Zorg voor voldoende frisse lucht.

Kijk voor een overzicht van de huidige maatregelen op de website van de Rijksoverheid.

Wat is de Wkkgz?

De overheid wil dat iedereen goede zorg krijgt. Daarom heeft de overheid wettelijk vastgelegd wat goede zorg precies inhoudt. En wat er moet gebeuren als mensen een klacht hebben over de zorg. Dit staat in de Wet kwaliteit, klachten en geschillen zorg (Wkkgz).

De Wkkgz geldt voor alle zorgaanbieders. Zowel voor zorginstellingen als zelfstandige beroepsbeoefenaren, zoals zzp’ers. Denk aan verpleeghuizen, ziekenhuizen, huisartsen en fysiotherapeuten. De wet geldt ook voor aanbieders van cosmetische behandelingen. Daarnaast geldt de wet ook voor aanbieders van alternatieve geneeswijzen. Klik voor meer informatie op onderstaande link.

Val ik onder de Wkkgz?

(Sport)masseurs die zich uitsluitend bezig houden met preventieve zorg zijn niet verplicht om te voldoen aan de Wkkgz. 

Geef jij als gekwalificeerde beroepsbeoefenaar in de massage- en sportverzorgingsbranche behandelingen die verder gaan dan sederende en stimulerende massages en blessurepreventie? Dan is de Wet kwaliteit, klachten en geschillen zorg op jou van toepassing. Je valt dan onder de 'andere zorg' (de niet-BIG geregistreerde zorgverlener). 

Ben jij lid van de Belangenvereniging BMS en heb jij via ons een Wkkgz-registratie, dan voldoe je aan de eisen van de Wkkgz. 

Meer informatie:

BMS Lidmaatschap 2022

Via jouw BMS-account kan je het lidmaatschap, verzekeringspakket en de Wkkgz-registratie verlengen voor 2022.  Je ontvangt na betaling direct een bevestigingsmail met factuur in de bijlage. Deze mail geldt als totale bevestiging voor 2022. In jouw BMS-account vind je bij de tab 'Carte d'identité' jouw digitale lidmaatschapspas. 

LET OP: Indien van toepassing ontvang je tevens van zowel Balens Verzekeringen als Klachtenportaal Zorg in de loop van januari nog een bevestigingsmail. Jouw polis en registratie gaan na betaling echter gewoon per 1 januari a.s in. 

Lidmaatschapsschild - sticker 2022

Heb jij reeds een BMS-lidmaatschapsschild dan sturen wij in januari de sticker voor 2022 toe. In verband met grote drukte redden wij dit niet meer in december. 

Wil jij het schild bestellen? Dit is ook vanaf januari weer mogelijk via jouw BMS-account. Als het schild weer beschikbaar is, dan zullen wij dit laten weten. 

BMS-account

Inloggen in jouw BMS-account gaat via Ledenservice en dan BMS-account. 

Ben je nog geen lid? Dan kan je hier tevens een account aanmaken en je registreren. Na registratie ontvang je een mail ter verificatie. 

Vervolgens kan je bij de tab 'Lidmaatschap' het Lidmaatschap 2022 in het winkelmandje doen. Hierna verschijnt ook de mogelijkheid om het Balens verzekeringspakket en de Wkkgz-registratie in het winkelmandje te doen. 

Heb je betaald, dan kan je daarna via jouw BMS-account bij de tab 'Kwalificaties' jouw behaalde diploma's en certificaten toevoegen. 

Let op: Je dient iedere kwalificatie apart toe te voegen en kan na het klikken op bewaren het bestand uploaden. 

Wij gebruiken cookies om het gebruik van de website te analyseren en het gebruiksgemak te verbeteren. Lees voor meer informatie onze Privacyverklaring. Accepteren