Belangenvereniging voor Beroepsbeoefenaars in de Massage- en SportverzorgingsbrancheInloggen
 

BMS update COVID-19

Gepubliceerd op 5 oktober 2020.

Extra maatregelen

• Registratie contactberoepen: vraag alle cliënten om hun contactgegevens beschikbaar te stellen ten behoeve van de uitvoering van een eventueel bron- en contactonderzoek door de GGD.

• Dringend advies: gebruik per direct in alle publieke binnenruimtes in Nederland een mondkapje.

Dringend advies tot dragen van mondkapjes

Het kabinet heeft afgelopen week het dringende advies gegeven om per direct in alle publieke binnenruimtes in Nederland een mondkapje te gebruiken. Voor contactberoepen, zoals masseurs en therapeuten, geldt dit advies voor zowel de behandelaar als de cliënt. 

Het gaat hierbij om niet-medische mondkapjes. Medische mondmaskers zijn uitsluitend bedoeld voor het gebruik in de zorg. Het betreft geen verplichting, maar is wel een dringend advies. In een aantal gevallen is het dragen van een mondkapje niet goed mogelijk. Dit geldt bijvoorbeeld voor mensen die door een medische reden of andere beperkingen het mondkapje niet kunnen dragen. 

Wat betekent dit voor jou in de praktijk?

Voor nu is dus het advies om binnen jouw praktijk en tijdens het geven van behandelingen een mondkapje te dragen. 

Wij raden aan dit advies ook te geven aan cliënten in jouw praktijk. Een cliënt mag plaatsnemen in de wachtkamer met een dringend advies een mondkapje te dragen. In hoeverre dit uitvoerbaar is voor de cliënt tijdens de behandeling, dient naar eigen inzicht en in overleg met de cliënt te worden bepaald.

Wij passen het door ons samengestelde hygiëneprotocol aan met deze extra maatregelen. 

Tevens is er extra download beschikbaar met betrekking tot de registratieplicht. Op dit formulier dienen de cliëntgegevens te worden geregistreerd en staat een verplichte vragenlijst. 

Wij gebruiken cookies om het gebruik van de website te analyseren en het gebruiksgemak te verbeteren. Lees voor meer informatie onze Privacyverklaring. Accepteren